Лазерне вульвовагінальне лікування V2LR

Вік, пологи та хірургічні втручання не найкраще позначаються на інтимному здоров’ї жінки. Це призводить до численних проблем — втрати задоволення від статевого акту, розвитку невпевненості у собі та психологічного дискомфорту. Деякі соромляться говорити про них навіть своєму гінекологу та подругам! Після пологів або в процесі вікових змін, багато жінок виявляють, що їхня вагіна не відчувається такою вузькою, як раніше.

Вже після перших пологів жінки помічають, що “щось не так” сталося в їхній інтимній сфері – під час інтимної близькості не відчувається “вузькою” та сама близькість, а отримати оргазм при цьому стало ще важче. Вхід у вагіну став ніби ширшим, втратились гострі сексуальні відчуття та приємні емоції. До того ж, варто лише сісти, і повітря може потрапити у вагіну та викликати неприємні звуки. А іноді мимоволі виділяються крапельки сечі, особливо якщо чхнути чи покашляли. В результаті стінки вагіни, м’язи та вагінальний каркас розтягуються і втрачають свою еластичність.

За останні десятиліття естетична пластична гінекологія пройшла велику дорогу далеко вперед, і всі подібні проблеми тепер стало можливим вирішити! Чудово, що зараз з’явилося вирішення проблеми жіночої інтимної сфери за допомогою безопераційних методик із застосуванням сучасного лазерного обладнання, чому я віддаю перевагу роботі з пацієнтками!

Ефективність роботи апарату в поєднанні з високою кваліфікацією та досвідом роботи лікаря на СО2 лазері, дають чудові результати!

Збільшення об’єму вагіни і опущення її стінок – вирок не тільки жінок у менопаузі, як думає багато хто. Від цього захворювання також страждають і молоді дівчата та жінки, які народили одного або кількох дітей. Під час вагітності м’язи тазового дна, які підтримують внутрішні органи, відчувають сильне навантаження, а в момент пологів, коли головка немовляти проходить через порожнину малого таза, відбувається максимальне розтягування слизового та м’язового шару стінок вагіни, а також м’язових та сухожильних волокон тазового дна, і нерідко трапляються розриви тканин промежини або проводиться епізіотомія.

“Хірургічний розріз промежини скальпелем або ножицями з метою полегшення пологів та запобігання важким розривам, які є складними для подальшого лікування. Здійснюється як профілактика травм м’яких тканин. Під час другої фази пологів може статися розрив вагіни і промежини (найчастіше ділянці передвр’я) в момент, коли через нього проходить головка дитини, особливо часто у випадках стрімких пологів. Після пологів розріз ушивається.”

Важливий такий момент! Якщо рана після пологів зашита не педантично – вагіна більше ніколи вузькою не буде, як раніше!

Дуже часто після таких втручань трапляється перетин (повне або часткове) поперечного та цибулинно-губчастого м’яза промежини, а також сухожильного центру промежини, що призводить до неспроможності м’язового та сухожильного центру промежини та збільшення об’єму вагіни! Нерідко в таких випадках необхідно проводити реконструктивну вагінопластику та перинеопластику!

У нормі стінки вагіни мають товщину до 3 – 4 мм і складаються з трьох шарів:

 • Зовнішній чи слизовий шар оболонка вагіни вистелений багатошаровим плоским епітелієм, що утворює численні поперечні складки вагіни. Ці складки за потреби дозволяють вагіні змінювати свої розміри. Складки найбільш виражені у репродуктиному віці і обеспечивают остроту сексуальных ощущений при интимной близости!
 • Середній або гладком’язовий шар. Пучки м’язів орієнтовані переважно поздовжньо, але представлені пучки циркулярного напрямку. У верхній частині м’язи вагіни переходять у мускулатуру матки. У нижньому відділі вони стають міцнішими, поступово вплітаючись у м’язи промежини.
 • Внутрішній чи адвентиційний шар вагіни складається із сполучної тканини з елементами м’язових та еластичних волокон.

З плином часу слизова оболонка вагіни має більше фіброцитів, ніж фібробластів, і вона не в змозі активно виробляти гіалуронову кислоту та інші макромолекули, необхідні для утворення основного матриксу з належним рівнем глікопротеїнів. Через низький вміст води в сполучній тканині, поживних речовин і лімфоцитів, що циркулюють у кровоносних судинах, і їм стає складніше досягти цільової зони, внаслідок чого порушується поцес живлення і регенерації. Слизова оболонка при атрофії має найменшу кількість лубриканту, поживних речовин, тонка і чутлива дорізних інфекцій.

Руйнування клітин вагіни супроводжується зниженням рівня глікогену, що зберігаються в цих клітинах, в результаті зникають кислотоутворюючі бактерії (лактобактерії), які потребують цих компонентів, як джерела енергії, необхідної для їхнього функціонування.

Мікроскопічне дослідження та pH тест – смужки для оцінки вагінальної атрофії: через мікроскоп можна побачити незрілі епітеліальні клітини, відсутність бактерій групи лактобацил, а іноді присутність запальння клітин. Вагінальний pH (показник кислотності вагінальних виділень) буде вищим у зв’язку зі зникненням лактобацил.

Наприклад, більшість жінок 60% – 90% з легкою та помірною вагінальною атрофією взагалі не усвідомлюють, що стінки їх вагіни стоншуються. Але це не означає, що такі жінки не потребують лікування! Тому, що цей стан має властивість переходити до ступеня вище (усугублятись), з якого вивести пацієнтку набагато складніше! Успіх полягає в ранній, своєчасній діагностиці та лікуванні!

На сьогоднішній день найефективнішим вирішенням таких делікатних проблем є лазерне вульвовагінальне лікування V2LR!

Сьогодні V2LR лазерне лікування може вирішувати низку проблем, пов’язаних із жіночим інтимним здоров’ям, а саме:

 • Звуження вагіни при синдромі “великої вагіни” або синдромі “релаксованої вагіни” з метою відновлення та гармонізації інтимних відносин у парі
 • Післяпологові зміни вагіни
 • Відновлення лубрикації та нормального фізіологічного стану вагіни при “вагінальній сухості”, зуді, підвищеному рівні рН піхви, запаленнях та відчуттях печії
 • Атрофія слизового та м’язового шару стінок вагіни – відновлення тонусу та еластичності стінок вагіни
 • Атрофія вульви
 • Диспареунія
 • Сексуальні дисфункції
 • Підтяжка, омолодження та відновлення тканин вульви
 • Лікування краурозу вульви або склероатрофічного ліхена
 • Лікування рубцевої патології вульви промежини та вагіни
 • Усунення дряблості шкіри статевих губ (втрата пружності та еластичності великих статевих губ та зони промежини)
 • Лазерне лікування стресового нетримання сечі
 • Усунення надмірної пігментації статевих губ та перианальної області (відбілювання)
 • Лікування початкової стадії пролапсу тазового дна 1 ступеня, а 2 та 3 ступеня – у поєднанні з хірургічною корекцією *

*V2LR СО2 Лазерне лікування також застосовуватиметься після хірургічної корекції пролапсу геніталій 2 та 3 ступеня (вагіноперинеопластики) з метою відновлення слизової оболонки вагіни, підтримці її у здоровому стані та для запобігання рецидиву захворювання – повторного розтягування та опущення стінок вагіни та шийки матки.

Хочу відзначити також, що сьогодні все більше пацієнток звертаються до інтимної естетичної медицини для поліпшення тонусу і функціональності великих і малих статевих губ, зони промежини, лобка та перианальної області. Інтимна зона дуже чутлива і делікатна, і, на жаль, також схильна до вікових змін та інших фізіологічних впливів – виникнення пігментації, втрати тургору тканин, надмірної сухості, наявності рубців після епізіотомії або післяпологових розривів.
Вирішити ці недоліки раніше було неможливо, але тепер доступний швидший і простіший спосіб – СО2 фракційний лазерний ліфтинг!

Після процедури лазерного вульвовагінального лікування значно покращується кровопостачання обробленої зони, тонус підвищується, слизова оболонка стає більш щільною, зволоженою та еластичною. Вже після однієї такої процедури відчуття під час інтимної близькості стають значно яскравішими та насиченішими!

Чим лазерне зменшення вагіни відрізняється від звичайних пластичних операцій на статевих органах і чому про цей метод говорять як про революційний? Інтимна зона дуже делікатна і ніжна, і, як весь організм, вона схильна до старіння і вікових змін. Крім того, багато дівчат навіть у молодому віці незадоволені її виглядом і станом, наявністю надмірної пігментації, дряблості шкіри статевих губ та вагінальною сухістю.

При цьому довгі роки ні з віковими змінами, і з естетичними недоліками в цій галузі нічого не можна було вдіяти. Навіть коли з’явилася можливість проводити пластичні операції на вульві та вагіні, до них вдавалися лише в крайніх випадках, наприклад, бажаючи усунути наслідки травм, отриманих під час пологів.

Під час процедури інтимного омолодження за допомогою лазера відбувається рівномірний та чітко дозований прогрів тканин слизової оболонки вагіни. У результаті площа зони, під дією лазера, різко скорочується, що саме собою викликає звуження стінок вагіни.

Як працює СО2 лазер? HSP47

Завдяки особливим характеристикам лазерного випромінювання і уникаючи при цьому надмірного локалізованого пошкодження, хвилі певної довжини 10600 нм поглинаються молекулами води стіноками вагіни та вульви, присутніми у великій кількості в основному матриксі, пов’язані міжмолекулярними водневими зв’язками з електронегативними атомами молекул полісахаридів і глікопротеїнів. HSP 47, що призводить, у свою чергу до запуску механізмів регенерації та оновлення, які проявляються у посиленні кровопостачання у зоні ушкодження, виробленні факторів росту (епідермальний фактор росту, фактор росту фібробластів, інсуліновий фактор росту та ін.), формуванні нових судин (неоангіогенез), стимуляції фібробластів та активації їх до вироблення нового колагену (неоколагеногенез), еластину та гіалуронової кислоти.

Білок теплового шоку HSP 47 здатний активувати фібробласти, тим самим зменшуючи об’єм вагіни, відновлювати рівень pH, збільшувати лубрикацію, підвищувати чутливість при сексуальній близькості та, звичайно, отримувати яскравий оргазм!

Раніше досягти такого ефекту не можна було за допомогою хірургічної операції, після якої був потрібний тривалий відновлювальний період. Але сучасна лазерна інтимна пластика не вимагає ні реабілітації, ні спеціальної підготовки. Тканини відновлюються дуже швидко, немає кровотеч, ні ризику інфікування чи розвитку ускладнень.

Переваги

Ефективність лазерного регенерування вагіни підтверджена численними дослідженнями. Тканина під впливом лазера скорочується та ущільнюється. В результаті покращується каркас малого тазу, зникає комплекс великої вагіни, підвищується еластичність і тургор стінок вагіни. Призупиняється процес прогресування опущення стінок вагіни 1 та 2 ступеня. Ефект досягається:

 • Шляхом утворення міцного структурного каркасу, який підтримує інші тканини.
 • Покращення транспорту рідин живлення та розчинених речовин між клітинами та кровоносними судинами стінок вагіни
 • Захищає жіночий організм від патогенних мікроорганізмів
 • Покращує чутливість ерогенних зон

Як проводиться процедура лазерного вульвовагінального лікування V2LR

У питанні лазерного лікування вульви та вагіни важлива консультація, огляд та обстеження перед проведенням лікування! Я завжди консультую моїх пацієнток для виявлення всіх причин виникнення захворювання. Проводжу повний огляд, комплексну оцінку функції тазових органів та, якщо потрібно, призначаю додаткові аналізи:

 • рН – метрія. Цікаво, що рН вагіни у жінок у постменопаузі становить 5,5–7,0 (в залежності від віку та сексуальної активності). У сексуально активних жінок рН дещо нижчий. Чим вище показник рН, тим більший рівень атрофії вагінального епітелію.
 • Оцінка мікробіоценозу: Фемофлор-8, 16 (ПЛР), бактеріологічне дослідження та культуральний метод: Inpouch® TV, InTray® GC
 • Гормональне дослідження
 • Кольпоцитологічне дослідження. Визначення каріопікнотичного індексу “КПІ” та визначення індексу дозрівання “ІД”
 • Перинеометрія – визначення тонусу м’язів тазового дна
 • АНКЕТА PISQ-12 (Pelvic Organ Prolapse and Incontinence Sexual Function Questionnaire)
 • Індекс вагінального здоров’я VHI (Vaginal Health Index)

Процедура лазерного вульвовагінального лікування не несе системного впливу на організм, є малоінвазивною, не вимагає госпіталізації і проводиться в умовах кабінету, при якій не потрібно проведення будь-якого анестезіологічного знеболювання.

Процедура лазерного вульвовагінального лікування триває близько 10-15 хвилин. Іноді жінки можуть відчувати тепло у вагіні, що зникає після закінчення сеансу. Під впливом лазера на слизову оболонку вагіни, вульви та шкіру зовнішніх статевих органів, відбувається часткове випарювання (абляція) тканин та їх термальний прогрів.
Лазерне вульвовагінальне лікування має короткий реабілітаційний період без переривання працездатності, тому жінка залишається активною протягом усього періоду лікування та може повернутися до звичайних занять того ж дня!

Кратність проведення процедур СО2 лазерного лікування залежить від патології, що коригується, і становить від 3 до 5 процедур з мінімальним інтервалом між ними в 30-45 днів (залежить від показань і самопочуття пацієнтки). Після завершення базового курсу лікування я проводжу підтримуючі процедури (по 1-2 на рік).

Бажано проводити процедуру лазерного вульвовагінального лікування в першу фазу менструального циклу, і не пізніше 3-5 днів до чергової менструації.

Поєднання з іншими методами

Лазерне омолодження вагіни ще більш ефективно у поєднанні з:

 • Збагаченою тромбоцитами плазмою PRP (Orgasm-SHOT)
 • Лазерною лабіопластикою
 • Інтимною контурною пластикою (наприклад, G-SHOT)
 • Ліполізом або ліпофілінгом
 • RF-ліфтінгом
 • Вагінопластикою при хірургічному лікуванні пролапсу геніталій 2 і 3 ступеня (до і після операції)
 • Використання слінгових систем при операціях TVT, TVT-O, TVT-Secur та ін.
 • Нитковим малоінвазивним ліфтингом промежини “Happy Lift”

За такою ж технологією здійснюється процедура лазерного лікування нетримання сечі! Детальніше – у розділі «Лазерне лікування нетримання сечі»

Результати проведення

Процедура лазерного вульвовагінального лікування є “золотим стандартом” у лікуванні функціонально-фізіологічних та посттравматичних змін нижніх статевих шляхів у жінок, а також альтернативою замісної гормонотерапії (ЗГТ) у жінок з атрофічними змінами в пременопаузі (за відсутності можливості її призначення). Жінки, що пройшли дане лікування, відзначають покращення якості сексуального життя за рахунок покращення обхвату статевого члена та підвищення чутливості, що у свою чергу збільшує кількість та якість оргазмів!

Унікальність процедури полягає в тому, що вона дозволяє відновити нормальні функції жіночої статевої сфери без травматичного втручання, а також покращити зовнішній вигляд інтимних ділянок тіла. В результаті: звужується вагінальний канал, усувається сухість і відновлюється еластичність стінок вагіни та їх тонус за рахунок стимуляції вироблення колагену, підвищується чутливість при статевій близькості, усувається атрофія слизової оболонки різного ступеня, освітлюється інтимна зона.

После курса лечения пациентки отмечают следующие положительные изменения:

 • Зменшення об’єму вагіни та підвищення її чутливості!
 • Збільшення лубрикації!
 • Збільшення статевого бажання!
 • Збільшення збудження!
 • Оргазм – частота та якість!
 • Задоволеність від інтимної близькості!
 • Покращення чутливості під час інтимної близькості!
 • Повертається впевненість пацієнтки в собі, проходять комплекси, що виникли раніше!

Прайс-лист

Лазерна естетика та лікування. Вульвовагінальне ремоделювання за допомогою СО2 лазера
Лазерне фракційне відновлення вульви при атрофії, вікових змінах, дряблості, краурозі.
Laser CO2 Vulvar Treatment- апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне фракційне освітлення промежини: великих статевих губ, вульви, міжягідної складки, перианальної області (відбілювання)
Laser CO2 Vaginal Brightening- апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне фракційне шліфування, промежини, вульви, міжягідної складки, перианальної області (омолодження)
Laser CO2 Vaginal Rejuvenation- апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне лікування при синдромі: “вагінальної релаксації”, “слабкої вагіни” або “великої вагіни”
Laser CO2 Vaginal Tightening – апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне лікування післяпологових змін вагіни
Laser CO2 Vaginal Tightening – апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне лікування стресового нетримання сечі у жінок
Laser CO2 Vaginal Treatment- апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне лікування опущення стінок вагіни
Laser CO2 Vaginal Treatment- апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Лазерне лікування вагінальної атрофії, вікових змін слизової оболонки вагіни
Laser CO2 Vaginal Treatment + Rejuvenation – апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
8 000.00Грн
Комбіноване лазерне лікування вульви, промежини та вагіни
Laser VulvoVaginal Treatment + Rejuvenation – апарат преміум класу – Lumenis AcuPulse (Israel)
14 500.00Грн

  Залишились питання?
  Центр Інтимної Пластичної Хірургії та Естетичної Гінекології
  068-77-888-98, дзвінки, смс, всі месенджери — 9:00-21:00 (GMT+3)
  IMAGE INTIMATE PLASTY
  Viber Skype Whatsapp Telegram
  * If App installed
  Написати лист


   [text* your-name placeholder 'Ваше ім'я*']


    [text* your-name placeholder 'Ваше ім'я (обов'язково)']
    [tel* tel-732 placeholder 'Ваш телефон (обов'язково)']


    Відгуки на сайті можуть залишати лише пацієнти, які побували на прийомі у лікаря. Це виключає публікацію замовних та неправдивих відгуків. Якщо ви не відвідували цього лікаря - ваш відгук не буде опубліковано.